top of page
  • tosgrup

Sürdürülebilirlik Bizim İçin Ne İfade Eder


“Sürdürülebilirlik Bir Yaşam Yoludur”

Organik

Organiklere olan tutkumuz Tos Grup'un operasyonlarının her bir parçasına dokunmuştur ve insanları, bitkileri ve gezegeni kârın önüne koyma misyonumuzu gerçekleştirmek için bunun gerekli olduğuna inanıyoruz.


Sertifikalı organik otlar, baharatlar ve botanik ürünlerin en kapsamlı seçimlerinden birini sunuyoruz ve sorumlu kaynak bulma konusunda kararlıyız. Müşterilerimiz ve doğal çevre için, geleneksel yöntemlerle yetiştirilmiş botanikleri asla stoklamayız ve sertifikalı organik malzemeler bulunmadığında, kimyasal veya sentetik girdiler olmadan yetiştirilenleri tercih ederiz. Bunların çoğu vahşi doğada etik olarak hasat edilir, böylece bizi geleneksel çiftçilik bağımlılıklarından kurtarır.


Bitkisel materyalleri incelerken, çiftçi ailelerimizle birlikte çalışırken veya hasat alanlarını incelerken her zaman müşterilerimizin ve çevrenin sağlığını ciddi şekilde göz önünde bulundururuz. Organik hareketi desteklemenin ve organik bir yaşam tarzına doğru ilerlemenin faydaları ölçülemez. Tekliflerimiz ayrıca titizlikle analiz edilir ve bazen sentetik kimyasal içermediklerinden emin olmak için ek testler için laboratuvarlara gönderilir.


Yemek, aile ve gelecek için sizi tutkuyla organik olmaya teşvik ediyoruz! Organik tarım yoluyla günlük olarak ele aldığımız ve her seferinde bir botanik olarak dünyayı değiştirebileceğine inandığımız sorunlar şunlardır:


SAĞLIKLI TOPRAK

Toprak, etrafındaki, üstündeki ve altındaki her şeyle simbiyotik bir ilişki gerektirir ve bu ilişki kimyasal yollarla zarar gördüğünde her şey değişir.


Organik tarım yöntemleri genellikle daha fazla emek gerektirir, ancak toprak oluşturma, ürün rotasyonu, dikkatli hasat, yerel çevrenin asimilasyonu ve kompostlama yoluyla çevreye çok daha az zarar verir. Geleneksel, organik olmayan tarım yöntemleri, doğrudan ekinlere püskürtülen veya toprağa enjekte edilen büyük miktarlarda sentetik kimyasallar ve gübreler gerektirir. Bu uygulama, basit bir avuç toprakta bulunan milyarlarca yaşam formunu yok ederek, toprağın temel yapı taşlarını yok eder.


SAĞLIKLI SU HAVUZLARI

Bu dünyanın neresinde yaşıyor olursanız olun, bir havzanın parçasısınız ve o havzanın bir adı var.


Püskürttüğünüz, büyüttüğünüz, temizlediğiniz veya attığınız her şey havzanıza girerek kirlenen nehirlerin, akarsuların ve göllerin büyük bir yüzdesine katkıda bulunur. Doğrudan eylemin, havzalarımızı daha fazla korumanın ve geliştirmenin en etkili yolu olduğuna inanıyoruz.


SAĞLIKLI İNSANLAR

Arkadaşlarımız, ailelerimiz ve komşularımız geleneksel yöntemlerle yetiştirilen ürünleri organik ürünlere tercih ettiğinde, toplumlarımız ve güvendiğimiz gıdaları üreten çiftçilerin hayatları tehlikeye girer.


Biyobirikim olarak bilinen bir süreçle, tüm bitkiler besinleri ve maddeleri kök alımı yoluyla emer. Geleneksel organik olmayan çiftlikler, ürettikleri ürünler tarafından emilen binlerce pound sentetik tarımsal gübre, böcek ilacı ve herbisit kullanır. Biyobirikim yoluyla emilen kimyasalları yıkamanın bir yolu yoktur.


Organik tarım yöntemleri yoğun kimyasal uygulamalara dayanmaz, bunun yerine sizin ve gezegen için iyi olan sağlıklı bitki alımına katkıda bulunan kompostlama, doğal gübreler ve yeşil değişikliklere dayanır!


GDO – GENETİK OLARAK DEĞİŞTİRİLMİŞ ORGANİZMALAR

Bitki ve baharat endüstriyel genetik modifikasyon tehlikesi altında değildir, bu nedenle bitkisel ürünlerimizin sentetik pestisitler, gübreler, GDO tohum stoğu veya ışınlama olmadan yetiştirilmesini sağlamak için organik tarım bizim hedefimizdir.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


bottom of page